Народно Читалище "Яна Лъскова-1905"


III МЕЖДУНАРОДЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ НЕСЕБЪРСКИ НАКИТ” 2016 г.

Ред на участие 04.06.2016 г.

1. Гергана Пламенова с. Калеманци България

Ръководител Душка Вълчева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Малка мома се в гора изгуби”

  2. Маро ле, маврудо”

2. Димона Лечева с. Ветрище България

ръководител Димитрина Недева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Радо Радо”

  2. Димке Димке”

3. Ансамбъл за народни танци „Казацкие джуры” гр. Хмельницкий Украйна

ръководител Дмитро Скилски

/обработен танцов фолклор първа възр. група/

  1. Ехали казаки”

  2. Казачок”

4. ФГ „Незабравка” СОУ „Любен Каравелов” гр. Несебър България

ръководител Андиопа Цветкова

/обработен танцов фолклор първа възр. група/

1. „Северняшки и шопски танци”

5. Нели Евгениева гр. Ахелой България

/раздел музика обработен фолклор трета възрастова група/

6. Татьяна Марковская гр. Хмельницкий Украйна

ръководител Тамара Пасечник

/раздел музика обработен фолклор трета възрастова група/

  1. Iхали Козаки”

7. Вокална група „Морски звездички” при ОДК Несебър България

ръководител Димитър Йорданов

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Бяла Яна”

  2. Брала мома ружа цвете”

8. Ансамбъл за песни и народни танци „Жайвир” гр. Хмельницкий Украйна ръководител Тамара Пасечник

/раздел музика обработен фолклор втора възрастова група/

  1. Деревенская полька”

  2. Гопак”

9. Ансамбъл за народни танци „Казацкие джуры” гр. Хмельницкий Украйна

раководител Дмитро Скилски

/обработен танцов фолклор втора възр. група/

  1. Дереванская полька”

  2. Гопачок”

10 .Народен вокално-хореографски ансамбъл „Выкрутасыки” гр.Лвов Украйна ръководител Леся Сологуб

/обработен танцов фолклор смесена възрастова група/

  1. Гуцульская сюита”

  2. Украински народен танц „Гопак”

11. Наталья Максимова и Василий Андрийчук гр. Хмельницкий Украйна

ръководител Тамара Пасечник

/раздел музика обработен фолклор трета възрастова група/

1. „Ой, чий то кiнь, стоiть”

12. Фолклорна група при НЧ”Поука 1907” с. Горица България

ръководител Мариана Пейкова

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Любил Никола Диляна”

  2. Георги си мама думаше”

13. Пенсионерски клуб „Еркеченка” с. Козичино България

ръководител Мариана Вошева

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Залюбил Коьо Драгана”

  2. Стоянова майка”

  3. Сиви гриви гълъби”

14. Певческа група „Кайряка” с. Крушевец България
ръководител Калинка Узунова
/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Ирино, Ирино,мъри”

  2. Бабо ле, късканджийко”

15. Танцова школа „Възрожденци” гр. Варна

ръководител Георги Зафиров и Галина Симеонова

/обработен танцов фолклор четвърта възрастова група/

  1. Из шоплука”

16. Група за автентичен фолклор при НЧ „Светлина 1929”
с. Сваленик България ръководител Цонка Кънева
/автентичен танцов фолклор четвърта възр. група/

  1. Даскалица Пена”

  2. Сваленишки колан”

17. Фолклорна група „Здравец при НЧ „Светлина 1934” гр. Ахелой България ръководител Ирина Йорданова

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Андон дюгеня затваря”

  2. Димо си Янка залюби”

18. Група за автентичен фолклор при НЧ „Просвета 1906”

с. Козичино България ръководител Вълка Янкова

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Тодорка люби чифчийче”

  2. Любили ми се любили Иван и Рада”

  3. Еркечки танц

19. Фолклорна група при НЧ „Самообразование 1928”

с. Гълъбец България ръководител Боян Димов

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Снощи отидох в Бродилово село”

  2. Георги на Рада думаше”

20. Група за автентичен фолклор при НЧ „Светлина 1929”
с. Сваленик България ръководител Цонка Кънева

/автентичен танцов фолклор четвърта възр. група/

  1. Обичай „Вълчи празници”

21. Група за изворен фолклор „Вардарка” при НЧ „Гоце Делчев - 1943” с. Равда България ръководител Виолета Офилова
/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Що ми е мило и драго”

  2. Три години моме”

22. Женска група за автентичен фолклор при НЧ „Изгрев 1936”

с. Триград България ръководител Ася Лоховска

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Ситна е роса , роснала”

  2. Изсохнах, майчо, извеснах”

23. Фолклорна група „Текето” с. Александрия България

ръководител Костадин Иванов

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Мъри Калино”

  2. Тез пмалки моми”

24. Ансамбъл за автентичен фолклор „Капанци” с. Паламарци България

ръководител Юлияна Петрова

/автентичен танцов фолклор четвърта възр. група/

1.Обичай „Капански Гергьовден”

25. Иван Боянов с. Драгановци България

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Тудоро , моме хубава”

  2. Донке ле, бяло момиче”

26. Виолета Офилова и Магдалена Мандулева солисти към ФГ „Вардарка” с. Равда България ръководител Виолета Офилова

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Майка те свършила бре Тинко”

  2. Ти се армаса”

27. Танцов състав „Колорит” при НЧ”Пробуда 1938” Свети Влас България

ръководител Владимир Данаилов

/обработен танцов фолклор четвърта възрастова група/

  1. Пирински танц”

28. Група за изворен фолклор при НЧ „Христо Ботев 1923” с Драгановци

България ръководител Ружка Пейчева

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Замръкналай мома”

  2. Донка се в гора загуби”

29. Женска фолклорна група „Светлина” с. Калиманци България

ръководител Душка Вълчева

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. У Недини равни двори”

  2. Слънце грее”

30. Група за автентичен фолклор при НЧ „Светлина 1929”
с. Сваленик България ръководител Цонка Кънева
/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

1.„Пустата слана”
2. „Зададе се Стуене ле”

31. Фолклорен танцов клуб „ВАЯ” гр. Бургас България

ръководител Таня Маринова

хореография клубове за народни танци/

  1. Черкезката”

  2. Чопраз - Въртената”

32. Танцова школа „Възрожденци” гр. Варна

ръководител Георги Зафиров и Галина Симеонова

/хореография клубове за народни танци/

  1. Иле, Иле”

  2. Странджанско за пояс”

33. Танцов състав „Колорит” при НЧ”Пробуда 1938” Свети Влас България

ръководител Владимир Данаилов

/обработен танцов фолклор четвърта възрастова група/

Варненски танци”

Изтегли


 
 

balgarka1makedonka1mecemvria1blian1surpriz1mena1teatar1decata1poprockfest01folklor1