Народно Читалище "Яна Лъскова-1905"


III МЕЖДУНАРОДЕН ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ НЕСЕБЪРСКИ НАКИТ” 2016 г.

Ред на участие 03.06.2016 г.

1. Мануела Щерева ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Дойна двори мела”

  2. Завило се вито хоро”

2. Пламена Чимбулева ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Станкуле мъри хубава”

  2. Мари стани , стани Добро”

3. Гергана Димитрова ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Станиното лице”

  2. Мари Марийко карагюзлийко”

4. Виктория Статева ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Влязнала е Гинка”

  2. Марийка ходи за вода”

5.Познанская Дарья гр. Волочиск Украйна

ръководител Ирина Макосей

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Мы - украинцы”

  2. Та ты, гадаш, мий Андрийку”

6.Ансамбъл за народни танци „Виват” гр. Волочиск Украйна

ръководител Инна Полушанска

/обработен танцов фолклор първа възр. група/

  1. Смуглянка”

  2. Хава Нагила”

7. Хореографски колектив „Надия” гр. Яремче Украйна

ръководител Надежда Муший

/обработен танцов фолклор първа възр. група/

  1. Полька с гудзом”

  2. Гуцульский танец „Забавы на полопыни”

8. Средношколски състав по народни танци при ООШИ гр. Несебър

България ръководител Тони Йотов

/обработен танцов фолклор втора възр. група/

1. „Дружки”

9. Филип Карагогов ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Мене ми е драго”

  2. Георги от долу идеше”

10. Ванеса Даменлиева ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор първа възрастова група/

  1. Марусчице гиздаво девойко”

  2. Пустоно на лудо и младо”

11. Радка Зелямова ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор трета възрастова група/

  1. Я вчера Станко”

  2. Денко ле кара Денко ле”

12. Ансамбъл за танци „Сузирья” град Волочиск Украйна

ръководител Ольга Панасюк

/обработен танцов фолклор дует първа възр. група/

  1. Моторный залыцялънык”

  2. Нумо , матросы”

13. Средношколски състав по народни танци при ООШИ гр. Несебър

България ръководител Тони Йотов

/обработен танцов фолклор втора възр. група/

1. „Четворно”

14. Вокална група „Несебърка” при ООШИ гр. Несебър България

ръководител Нели Танева

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Тръгнала е малка мома”

  2. Бе Петрунко малай моме”

15. Фолклорна група „Веселите баби” с. Тънково България

ръководител Хрисула Демирева

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Таз вечер не съм весела”

  2. Бре овчарьо говедарьо”

16. Фолклорна група при НЧ „Възраждане – Доброван 2013 г.”
с. Бата България ръководител Яни Тодоров
/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Къде е, Къде е Доброван”

  2. Иван на Рада думаше”

17. Ансамбъл за танци „Сузирья” град Волочиск Украйна

ръководител Ольга Панасюк

/обработен танцов фолклор първа възр. група/

  1. Звидкиля, ты, дивчыно?”

18. Фолклорна танцова формация „Костенец” гр. Костенец България

ръководител Николай Ибришимов

/обработен танцов фолклор първа възрастова група/

  1. Копаница”

  2. Буенек”

19. Стойка Лазарова солист към ФГ „Здравец” гр. Поморие България

ръководител Василка Стойкова

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Какъв ми помен станало”

  2. Слънцето трепти засяда”

20. Трио „Златен грозд” с. Кортен България

ръководител Георги Петков

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Тръгнала е малка мома”

  2. Ах мерак”

21. Фолклорна група „Пей сърце” към пенсионерски клуб

Св. Георги” гр. Поморие България

ръководител Златка Василева

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Набери ми Яно бяло грозде”

  2. Тодор кандиля запали”

22. Фолклорен клуб „Ситовци” с. Ситово България

ръководител Стефан Станчев

/автентичен танцов фолклор четвърта възр. група/

  1. Обичаи „Пеперуда” и „Герман”

23. Група за автентичен фолклор „Здравец” при пенсионерски клуб

гр. Поморие България

ръководител Василка Стойкова

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Еркечка китка”

  2. Калдамашко хоро”

24. Любка Йонова с. Ситово България

ръководител Галина Борисова

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Загукала е гълъбка”

  2. Станкеле, гюлюм байнова”

25. Стойка Лазарова и Добринка Иванова гр. Поморие България

ръководител Василка Стойкова

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Мара одера местеше”

  2. Научило сай момчето”

26. Красимира Стоева и Дарина Жекова с. Ситово България

ръководител Валентин Сарафов

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Хубава мома род няма”

  2. Листни се горо”

27. Секстет „Златен грозд” с. Кортен България

ръководител Георги Петков

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

1.„Вогин пламна”

    1. Би що би зима – мина се”

28. Фолклорен клуб „Ситовци” с. Ситово България

ръководител Стефан Станчев

/обработен танцов фолклор четвърта възрастова група/

  1. Ръка

  2. Добруджанска сюита

29. Представителен танцов състав „Станимака” гр Асеновград България

ръководител Надежда Батинкова

/обработен танцов фолклор четвърта възрастова група/

  1. Смесен танц”

  2. Женски шопски танц”

30. Фолклорна група „Зора” към НЧ „Зора 1928” с. Оризаре България

ръководител Стойко Георгиев

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Еркечка китка – Надникни Радо”

31. Женска вокална група „Ситовски снахи” с. Ситово България

ръководител Любка Йонова

/раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Хубаво е мамо”

  2. Пусна ми слънце”

32. Танцов състав „Възрожденци” Тополовград

ръководител Тодорка Бурналова

/обработен танцов фолклор четвърта възрастова група/

  1. Трито пъти с джиновско и тракиска ръченица

33. Татяна Стоянова гр. Котел България

ръководител Сашка Петрова

/раздел музика обработен фолклор-професионалисти втора възрастова група/

  1. Тодоро, Тодорке”

  2. Ирино любе Ипино”

34. Стефани Иванова гр. Котел България

ръководител Сашка Петрова

/раздел музика обработен фолклор-професионалисти втора възрастова група/

  1. Индже на Гочу думаше”

  2. Радо ле, Радке ле”

35. Група за изворен фолклор „Телериг” при

НЧ „Стефан Караджа - 1936” село Телериг България

ръководител Галина Нейкова

/раздел музика автентичен фолклор четвърта възрастова група/

  1. Любе Тодоро”

  2. Седнали са ми терзии”

36. Вокална група „Златен грозд” с. Кортен България

ръководител Георги Петков

раздел музика обработен фолклор четвърта възрастова група/

1.. „Ситно ми ситни, майска росица”

2„ Рада в градина седеше”

37. Етно клуб „Фламинго” гр. Русе и гр. Бяла България

ръководител Ивелина Ангелова

/хореография клубове за народни танци/

  1. Арканул – Северняшко хоро”

  2. Ситно шопско – Шопско хоро”

Изтегли


 
 

balgarka1makedonka1mecemvria1blian1surpriz1mena1teatar1decata1poprockfest01folklor1